Image is not available
Image is not available
Slider

GAUS PONOWNIE U NAS

Konferencja Geological Association of University Students to ogólnopolskie wydarzenie organizowane przy współpracy studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie i Politechniki Warszawskiej, którzy pełni pasji i innowacyjnych pomysłów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku ….

Tegoroczna edycja, podobnie jak w latach poprzednich, skierowana była zarówno do studentów, jak i do firm sektorów energetycznych i budowlanych, stricte powiązanych
z kierunkami studiów prowadzonych na polskich uczelniach. Wydarzenie, ponownie, dało studentom możliwość poznania pracy w zawodzie, a przyszłym pracodawcom możliwość zasilenia szeregów swoich firm wysoko wykwalifikowanymi pracownikami.

Uczestnicy wzięli udział w szeregu specjalistycznych wykładów i prezentacji prowadzonych przez reprezentantów uczelni wyższych /Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, Politechnika Warszawska/, jednostek naukowych /m.in. Instytut Geofizyki PAN, PGNiG prowadzących program GeoTalent / oraz firm komercyjnych o różnorodnych specjalizacjach, jak chociażby: firmy Aarsleff, Keller Polska, firmę Budimex SA, Strabag oraz Skanska Polska. Licznie skorzystano także z warsztatów przygotowanych przez kadrę uniwersytecką, obejmujących szerokie spektrum zagadnień z zakresu mikropaleontologii, metod spektroskopowych, poszukiwań naftowych, zastosowań oprogramowania GIS czy też geotechniki. Część zajęć została przeprowadzona także przez ekspertów Copper Corporation, IMG Monitoring czy Menard Polska.

Wydarzenie upłynęło ponadto pod znakiem zajęć terenowych m.in. w Małogoszczy i Ostrówce, w Centralnym Magazynie Rdzeniowym w Chmielniku. Przeprowadzono także badania geofizyczne w terenie i obejrzano demonstrację prac wiertniczych przygotowaną przez firmę Pawlak. Pojawił się również wątek związany z badaniami laboratoryjnymi w prospekcji naftowej. W bloku warsztatowym poruszono m.in. zagadnienia: potencjału prowincji naftowych, analizy procesów geodynamicznych oraz mikroskopii elektronowej.

 

marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.
luty 17, 2023

BraveCamp 2023 - Edycja zimowa

Dziś to już chyba tradycja?! BraveCamp z Inkubatorem Uniwersytetu Warszawskiego, ponownie zawitał ze swoją zimową edycją do ECEG. Stawką dla uczestników tegorocznych zmagań biznesowych były granty o łącznej wartości 12 000 zł!
styczeń 23, 2023

DLA PROJEKTANTÓW

Inspiracją do stworzenia tej autorskiej kolekcji Pani Zuzanny był efekt cieplarniany, teoria tektoniki płyt litosfery oraz topnienie lodowców To właśnie dlatego architektura Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego stała się inspirują, a sceneria idealnie wpasowała się w wizję autorki ...
grudzień 14, 2022

Szkolenie z fotogrametrii niskiego pułapu

To już kolejne szkolenie o tej tematyce zorganizowane w w naszym Centrum. Tym razem z dwudniowymi warsztatami z zakresu oprogramowania WebODM oraz podstaw fotogrametrii niskiego pułapu gościliśmy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.  Dziękujemy za współpracę

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja