Image is not available
Image is not available
Slider

LITEWSCY STUDENCI NA PRATYKACH TERENOWYCH

W trzecim tygodniu lipca ponownie gościliśmy grupę studentów z Uniwersytetu Wileńskiego pod opieką Prof. assoc. Donatasa Kaminskasa. Tradycyjnie w ramach praktyk terenowych w Górach Święokrzyskich studenci drugiego roku tamtejszej geologii odwiedzili kamieniołomy Wapieni w Małogoszczu, Ostrówka, Kowala, Kadzielnia, Ślichowice, a także Kamieniołom w Wiśniówce. Dziękujemy za współpracę i do zobaczenia za rok!

 

grudzień 12, 2022

Współczesna Geologia Samorządowa

W dniach 7-9 grudnia odbyła się I Konferencja "Współczesna Geologia Samorządowa". To pierwsza edycja konferencji dedykowanej dla przedstawicieli samorządowej administracji geologicznej. Została ona w całości poświęcona problemom, z którymi administracja geologiczna spotyka się, wykonując na co dzień zadania regulowane ustawą Prawo geologiczne i górnicze. Wydarzenie było również płaszczyzną wymiany poglądów oraz dyskusji o stosowanych w praktyce rozwiązaniach prawno-administracyjnych.
listopad 25, 2022

Obchody Jubileuszu 70-lecia Wydziału Geologii i 200-lecia geologii na Uniwersytecie Warszawskim

25 listopada odbyły się główne uroczystości jubileuszowe 70-lecia Wydziału Geologii oraz 200 lat geologii w Uniwersytecie Warszawskim. W sesji pt. „ Geologia na UW – wiedza, doświadczenie, nowoczesność” wzięło udział ponad 200 osób: absolwentów, emerytowanych i byłych pracowników oraz gości z zaprzyjaźnionych jednostek. Wiele osób śledziło rówenież wydarzenia jubileuszowe w relacjach on-line.
listopad 11, 2022

XII edycja PACTT

Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii ponownie odbyła się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. To już kolejna - XII edycja ogólnopolskich spotkań przedstawicieli jednostek i instytucji odpowiedzialnych za zarządzanie, komercjalizację własności intelektualnej polskich uczelni oraz instytutów badawczych. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się również pod patronatem Dziekan Wydziału Geologii UW.  
październik 15, 2022

Niemieccy geolodzy w ECEG

Przez minione 2 tygodnie Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego gościło wycieczkę terenową studentów paleobiologii zorganizowaną przez Uniwersytet Fryderyka i Alexandra w Erlangen-Norymberdze (Bawaria). Była to pierwsza wizyta studentów nie tylko w Górach Świętokrzyskich, ale w również w Polsce.
październik 14, 2022

fotogrametria niskiego pułapu

Drony nad Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej, czyli szkolenie firmy NaviGate z zakresu zaawansowanej fotogrametrii niskiego pułapu realizowane przez Centrum Kompetencji Cyfrowych UW. Szkolenie zrealizowano w naszym Centrum w ramach projektu pn. POIR Dariah.lab, dzięki któremu udało się pozyskać także wysokiej klasy sprzęt do dokumentacji powietrznej. A w ramach IDUB UW rozbudowywana zostanie również Pracownia Wizualizacji Trójwymiarowych, co zwiększy możliwości realizowania projektów badawczych na Uniwersytetecie.
październik 10, 2022

Zakochaj się w geologii! - DZIEŃ OTWARTY ECEG

Dzień pod znakiem geologicznych ciekawostek i zagadek z cyklu "Tajemnice Ziemi". Pod takim hasłem zorganiozwaliśmy tegoroczny dzień otwarty w naszym Centrum. W programie zanlazło się wiele atrakcji, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem gości, którzy 9 października, w piękne niedzielne popołudnie, zechcieli do nas zajrzeć.
październik 10, 2022

FORUM GEO-PRODUKT

W ramach dziejszych obchodów Międzynarodowego Dnia Georóżnorodności miała miejsce inauguracja VII Ogólnopolskiego Forum Geo-Produkt zorganizowanego przez Geopark Świętokrzyski/ The Holy Cross Mountains Geopark we współpracy z Geonatura Kielce - Centrum Geoedukacji , Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja