Inauguracja nowej 饾椄饾棶饾棻饾棽饾椈饾棸饾椃i 饾棤艂饾椉饾棻饾槆饾椂饾棽饾槆虈饾椉饾槃饾棽饾棿饾椉 饾棪饾棽饾椃饾椇饾椂饾椄饾槀 饾棯艢

W trzecim tygodniu lipca ponownie go艣cili艣my grup臋 student贸w z Uniwersytetu Wile艅skiego pod opiek膮 Prof. assoc. Donatasa Kaminskasa. Tradycyjnie w ramach praktyk terenowych w G贸rach 艢wi臋okrzyskich studenci drugiego roku tamtejszej geologii odwiedzili kamienio艂omy Wapieni w Ma艂ogoszczu, Ostr贸wka, Kowala, Kadzielnia, 艢lichowice, a tak偶e Kamienio艂om w Wi艣ni贸wce. Dzi臋kujemy za wsp贸艂prac臋 i do zobaczenia za rok!

W niedziel臋, 10 lipca br. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Ch臋cinach rozpocz臋艂a si臋 Mi臋dzynarodowa Szko艂a: International Summer School on Quality Assurance in a Testing Laboratory (ISO/IEC 17025) po艣wi臋cona zagadnieniom chemii analitycznej, metrologii i akredytacji. To ju偶 15 spotkanie student贸w, doktorant贸w i nauczycieli akademickich, kt贸rzy przez dwa tygodnie wsp贸lnie dyskutuj膮, uczestnicz膮 w warsztatach oraz realizuj膮 zadania projektowe.

Zielona energia, czyli bezemisyjne wydobycie kruszywa ju偶 od 2023 roku

W Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej zaprezentowano plany nowopowsta艂ej 艢wi臋tokrzyskiej Grupy Przemys艂owej Industria, w kt贸rej sk艂ad wchodz膮 艢wi臋tokrzyskie Kopalnie Surowc贸w Mineralnych, Industria Nawozy, Industria Logistyka oraz Industria Zielona Energia.

Za nami Siegman International Summer School on Lasers, czyli mi臋dzynarodowa szko艂a letnia dla doktorant贸w z ca艂ego 艣wiata. Szko艂a optyki, laser贸w i fotoniki odbywa si臋 co roku, za ka偶dym razem w innym kraju. Tym razem na miejsce organizacji wybrano Polsk臋. A co wi臋cej wielkim wyr贸偶nieniem dla nas jest fakt, 偶e na lokalizacj臋 tak presti偶owego wydarzenia jego organizatorzy wybrali w艂a艣nie Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego.   W mi臋dzynrodowym spotkaniu wzi臋艂o udzia艂 ponad 100 naukowc贸w z r贸偶nych kraj贸w. Organizatorem wydarzenia by艂 Uniwersytet Warszawski Wydzia艂 Fizyki oraz The Optica Society (OSA Foundation) z siedzib膮 w USA.

Inauguracja nowej 饾椄饾棶饾棻饾棽饾椈饾棸饾椃i 饾棤艂饾椉饾棻饾槆饾椂饾棽饾槆虈饾椉饾槃饾棽饾棿饾椉 饾棪饾棽饾椃饾椇饾椂饾椄饾槀 饾棯艢

W s艂u偶bie m艂odej spo艂eczno艣ci. W ECEG'u odby艂a si臋 uroczysta inauguracja kolejnej - III kadencji M艂odzie偶owy Sejmik Wojew贸dztwa 艢wi臋tokrzyskiego. Nowi m艂odzie偶owi radni z艂o偶yli 艣lubowanie i otrzymali nominacje. Podsumowano tak偶e prac臋 M艂odzie偶owego Sejmiku Wojew贸dztwa poprzedniej kadencji. Obrady sesji poprowadzili wsp贸lnie przewodnicz膮cy Sejmiku Wojew贸dztwa 艢wi臋tokrzyskiego Andrzej Pru艣 oraz Bartosz Przes艂a艅ski, najm艂odszy radny M艂odzie偶owego Sejmiku.

W dniach 22-24 czerwca odby艂o si臋 posiedzenie Rady wyjazdowej Uniwersytetu Otwartego UW. A Cz艂onkowie Rady wraz z Zespo艂em UO UW tym razem obradowali w艂a艣nie w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. Warto nadmieni膰, 偶e Uniwersytet Otwarty UW dzia艂a ju偶 od 2008 roku z sukcesami realizuj膮c i propaguj膮c ide臋 edukacji przez ca艂e 偶ycie. Jest jednocze艣nie najstarsz膮 tego typu instytucj膮 w Polsce, a tak偶e prekursorem i liderem sektora kszta艂cenia ustawicznego.

II Mi臋dzynarodowy Kongres Penitencjaryst贸w

W dniach 6-8 czerwca w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej odby艂 si臋 II Mi臋dzynarodowy Kongres Penitencjaryst贸w czyli International Congress of Penitentiaries with the leading theme of the Congress is long-term imprisonment. Tematem wiod膮cym Kongresu by艂y d艂ugoterminowe kary pozbawienia wolno艣ci. W ramach agendy odby艂o si臋 wiele ciekawych obrad, tak偶e on-line. Jednocz臋艣nie mia艂a miejsce III Uniwersytecka Konferencja Penitencjaryst贸w z tematem wiod膮cym 鈥濿i臋zienna s艂u偶ba zdrowia鈥. W odbywaj膮cych si臋 jednoczesnie wydarzeniach uczestniczyli przedstawicie s艂u偶b mundurowych i wi臋ziennych, w艂adze, pracownicy naukowi, poruszaj膮c szereg zagadnie艅 z zakresu prawa karnego, kryminologii i kryminalistyki.

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Ch臋cinach. Projekt wsp贸艂finansowany przez Uni臋 Europejsk膮 ze 艣rodk贸w Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojew贸dztwa 艢wi臋tokrzyskiego na lata 2007-2013