Image is not available
Image is not available
Slider

FINAŁ OKAWANGO 2022

Główna nagroda i indeks Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego trafił do Julii Judy, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju, zwyciężczyni IV edycji Konkurs Wiedzy Geologicznej Okawango, którego finał mieliśmy przyjemność organizować w naszym Centrum w pierwszym tygodniu kwietnia.
 
Tegoroczny finał Okawango odbył  się w ramach obchodów 70-lecia Wydziału Geologii UW, a honorowy patronat wydarzeniem obął Jego Magnificencja prof. dr hab. Alojzy Nowak Rektor Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród uczestników znalazło się kilkadziesiąt najlepszych licealistów z całej Polski, którzy przebrnęli przez wszśniejsze etapy selekcji konkursowej by podczas fazy finałowej spotkać się w ECEG'u i przez trwające 2 dni zmagania finałowe zawalczyć o nagrodę główną.
 
Przebrnąć przez etap finałowy nie było jednak łatwo, gdyż poziom był niezwykle wysoki, a testy wyjątkowo trudne. Jednak zadbaliśmy o to by determinacja i pozytywne nastawienie towarzyszyło wszystkim zarówno uczestnikom, jak i ich opiekunom. Organizatorzy zadbali także o to by na te kilkadziesiąt godzin zabrać uczestników konkursu w niezwykłą podróż geologiczną i podczas wielu wycieczek i warsztatów przekazać jak najwięcej energii i wiedzy geologicznej, która być może zaprocentuje również w przyszłości.
 
Laureatami Konkursu OKAWANGO 2022 zostali:
?Julia Juda, I miejsce , z I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju pod opieką p. Krzysztofa Czerwińskiego
?Oliwia Leszczyna, II miejsce , z Zespołu Szkół w Krzepicach, pod opieką p. Bożeny Drab
?Kamil Babiak, III miejsce , z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, pod opieką p. Katarzyny Malczewskiej
 
Serdeczne gratulacje dla uczestników, jak i ich opiekunów! To Wasz wspólny sukces! Mamy również nadzieję, że ta podróż to początek wielkiej przygody z geologią (-;
kwiecień 12, 2024

okawango 2024

W dniach 08-09 kwietnia 2024 odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2024" organizowanego przez Wydział Geologii UW. Przez dwa dni w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego działo się bardzo wiele. Egzaminy dopełniały warsztaty i wspólne spacery. Emocji, radości i zmęczenia nie brakowało.
marzec 15, 2024

MEMORIAM DRA PIOTRA ZIÓŁKOWSKIEGO

Władze Rektorskie Uniwersytet Warszawski, władze Wydziału Geologii UW, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i współpracownicy oraz rodzina wzięli udział w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Śp. Dr Piotrowi Ziółkowskiemu  - współtwórcy i pierwszego kierownika Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
marzec 13, 2024

Badania międzynarodowe w ramach programu merged

Za nami międzynarodowy kurs, w ramach którego gościliśmy w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego ponad 30 studentów z całego świata m.in Armenii, Danii,Ekwadoru, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Peru, Polski, Szwecji, Republiki Togo, USA i Walii.
marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja