Image is not available
Image is not available
Slider

Rzepka do kwadratu czyli EC = EG

W dniach 10-12 stycznia br. w naszym Centrum odbył się kolejny - III Zimowy Plener Fotograficzny nieformalnej grupy fotograficznej pod nazwą Towarzystwo Warszawskich Spotkań Analogowych "Analogowo", zrzeszającej blisko 10 tysięcy miłośników fotografii tradycyjnej na negatywach. Od ponad 3 lat - kilkunastu z członków grupy - mieszkających i pracujących w Warszawie - spotyka się regularnie i rozmawia o fotografii. Wśród tych osób znajdują się ludzie rozmaitych zawodów. A wśród nich pracownicy (i doktoranci) Wydziału Geologii UW, którzy hobbystycznie i amatorsko zajmują się fotografią … na czele z dr Grzegorzem Barczykiem, przyjacielem ECEG(-; Prace fotograficzne powstałe, ku naszej satysfakcji, na terenie ECEG, będące owocem dotychczasowych zjazdów, zostały przekazane Wydziałowi Geologii UW. A ich starannie wyselekcjonowane perełki były i są prezentowane na stałej wystawie w gmachu Wydziału, a także w ramach czasowej wystawy: „Rzepka do kwadratu czyli EC = EG” – prezentowanej w Muzeum Geologicznym im. S. J. Thugutta w Warszawie, 12. 2018 – 03. 2019. Współwystawcami wystaw byli i są Grzegorz Barczyk, Daniel Zaszewski, Zbyszek Mierczak, Jan Kunnicki.
kwiecień 12, 2024

okawango 2024

W dniach 08-09 kwietnia 2024 odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2024" organizowanego przez Wydział Geologii UW. Przez dwa dni w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego działo się bardzo wiele. Egzaminy dopełniały warsztaty i wspólne spacery. Emocji, radości i zmęczenia nie brakowało.
marzec 15, 2024

MEMORIAM DRA PIOTRA ZIÓŁKOWSKIEGO

Władze Rektorskie Uniwersytet Warszawski, władze Wydziału Geologii UW, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i współpracownicy oraz rodzina wzięli udział w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Śp. Dr Piotrowi Ziółkowskiemu  - współtwórcy i pierwszego kierownika Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
marzec 13, 2024

Badania międzynarodowe w ramach programu merged

Za nami międzynarodowy kurs, w ramach którego gościliśmy w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego ponad 30 studentów z całego świata m.in Armenii, Danii,Ekwadoru, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Peru, Polski, Szwecji, Republiki Togo, USA i Walii.
marzec 09, 2023

Kurs Applied Stratigraphy

Studenci Wydziału Geologii UW na kierunku geologia poszukiwawcza II stopnia podczas anglojęzycznego kursu Applied stratigraphy realizowanego w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. W programie kursu krótkie prace terenowe i bloki wykładowe, połączone z ćwiczeniami graficznymi, prezentacją i rozpoznawaniem najważniejszych grup makro- i mikroskamieniałości, a także pracami laboratoryjnymi.
marzec 07, 2023

SYMPOZJUM MATEMATYCZNE Artes Liberales

Na czym polega modelowanie złożonych zjawisk w naukach przyrodniczych i społecznych? Wpływ homofilii w przestrzeganiu środków przeciwepidemicznych narozprzestrzenianie się chorób zakaźnych w sieciach społecznych? Ryzyko a etyka?
marzec 03, 2023

FORUM OŚWIATY

2 marca br. ponownie mieliśmy okazję gościć liczne grono przedstawicieli oświaty. Tym razem za przyczyną organizacji kolejnej edycji Forum Oświaty, czyli cyklicznego spotkania środowiska oświatowego z terenu Miasta i Gminy Chęciny.
luty 20, 2023

CAMPUS ZIMOWY

Sesja skończona! A po sesji studenci UW przybyli na Campus Zimowy do ECEG. To były ferie - czekało na nich 5 dni bogatych w szkolenia i dobrą zabawę we wspaniałym towarzystwie! W przygotowanym przez Samorząd Studentów UW programie obozu nie zabrakło ciekawych propozycji szkoleniowo-integracyjnych.

 

 

logounia

Budowa Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

deklaracja