Pod Hasłem „COMPLEXITY”

Dziesiątki referatów i autoprezentacji, wystawy międzynarodowe oraz koncerty muzyki kameralnej – wszystko to podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Artystycznej, która już po raz kolejny obyła się w naszym Centrum. W dniach 9-12 września gościliśmy uczestników 4. edycji wydarzenia Geometria w dyskursie – dyskurs w geometrii pt. Złożoność (Complexity), w ramach której zaprezentowano najnowsze dokonania na gruncie pomiędzy różnymi znaczeniami złożoności, a formą wizualną oraz treścią i kontekstem współczesnych praktyk artystycznych.

Do prezentacji aktualnych badań z obszaru sztuki geometrycznej, a także do podjęcia dyskusji nad perspektywami rozwoju nurtu złożoności w abstrakcji geometrycznej zaproszono artystów, krytyków, kuratorów, teoretyków i historyków sztuki, dla których istotnym obszarem badań jest sztuka geometrii i jej obecne przemiany. Ogółem 80 uczestników z 17 krajów, w tym z Austrii, Danii, Ekwadoru, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Węgier i Włoch.

Organizatorami wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP) we współpracy z Universidad Complutense de Madrid (UCM) oraz Stowarzyszenie Pro Arte w Kielcach.

Galeria zdjęć dostena dzięki uprzejmości uczestników konferencji "Geometria w dyskursie – dyskurs w geometrii pt. Złożoność"

kwiecień 12, 2024

okawango 2024

W dniach 08-09 kwietnia 2024 odbył się finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej "OKAWANGO 2024" organizowanego przez Wydział Geologii UW. Przez dwa dni w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego działo się bardzo wiele. Egzaminy dopełniały warsztaty i wspólne spacery. Emocji, radości i zmęczenia nie brakowało.
marzec 15, 2024

MEMORIAM DRA PIOTRA ZIÓŁKOWSKIEGO

Władze Rektorskie Uniwersytet Warszawski, władze Wydziału Geologii UW, samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i współpracownicy oraz rodzina wzięli udział w pięknej uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Śp. Dr Piotrowi Ziółkowskiemu  - współtwórcy i pierwszego kierownika Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego
marzec 13, 2024

Badania międzynarodowe w ramach programu merged

Za nami międzynarodowy kurs, w ramach którego gościliśmy w Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego ponad 30 studentów z całego świata m.in Armenii, Danii,Ekwadoru, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Peru, Polski, Szwecji, Republiki Togo, USA i Walii.